تولید تشک های طبی و فنری و اورتوپدیکی و کالای خواب

041-32810405 | 041-32810584

مموری فوم و هر آنچه باید در باره آن بدانید

مموری فوم

مموری فوم و هر آنچه باید در باره آن بدانید

مموری فوم کلمه ای است که امروزه اکثر افرادی که قصد خرید تشک دارند آن را شنیده و در مورد آن تحقیق میکنند. ما در این مقاله سعی داریم توضیحات کاملی در رابطه با این تکنولوژی و معایب و محاسن آن ارائه کنیم.

مموری فوم اولین بار در سال ۱۹۶۶ و توسط ناسا برای بهبود ایمنی صندلی های هواپیما مورد استفاده قرار گرفت و در سال ۱۹۸۰ این تکنولوژی را در عرضه عمومی قرار داد.

این تکنولوژی با حرارت بدن شکل خود را تغییر و با شکل گیری مناسب باعث راحتی هرچه بیشتر بدن در هنگام استراحت میشود.

تشک مموری فوم

تشک مموری فوم

پس از عرضه عمومی این تکنولوژی، صنعت پزشکی جزو اولین صنایعی بود که به سراغ آن رفت و در تجهیزات خود از این تکنولوژی بهره گرفت. یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی که به کمک مموری فوم ساخته شده است صندلی مخصوص افرادی است که به دلایل خاص مجبور هستند مدت زمان زیادی را در یک محل بنشینند. این تکنولوژی به این افراد کمک میکند تا علاوه بر راحتی، از فشار بیش از حد به نقاط دیگر بدن جلوگیری و از مشکلات دیگر منند زخم بستر و . . . نیز جلوگیری میکند.

تا به حال بیش از ۳ نسل از این تکنولوژی روانه بازار شده است که در نسل آخر آن مواردی مانند آلوئه ورا، عصاره چای سبز و ذغال فعال به ترکیبات آن اضافه شده است تا آروماتراپی یا همان عصاره درمانی هم به ویژگی های این تکنولوژی اضافه شود.

کارخانه های ساخت تشک از مموری فوم در تشک های تولیدی خود استفاده میکنند که اکثرا هم با تشک های معمولی تفاوت قیمت مشهودی دارند.

مموری فوم در پاسخ به گرما و فشار بدن شکل خود را تغییر میدهد تا وزن بدن را به طور مساوی توزیع کند و پس از استفاده نیز به شکل قبلی خود برمیگردد.

از ویژگی هایی تشک های مموری فوم میتوان به تسکین درد در نقاط فشار و ترویج خواب آرام و تاثیرگذار اشاره کرد.

کتی آر. گرومر دکتر متخصص خواب فعال در موسسه خواب مینسوتا آمریکا تایید کرده است که تشک های مموری فوم با توجه به تسکین درد در نقاط فشار باعث بهبود خواب میشود ولی تاثیری در سایر اختلالات خواب مانند تنفس دهانی و . . . ندارد و برای درمان این مشکلات بایستی به دکتر مراجعه شود.

دکتر آرند از دیگر پزشکانی است که در رابطه با تشک های مموری فوم تحقیق کرده است میگوید: وقتی شما از تشک های مموری فوم استفاده میکنید گرمای بدن شما باعث ایجاد منحنی ها و خطوط طبیعی بدنتان در سرتاسر تشک شده و در نتیجه خواب با کیفیت تری را برایتان به ارمغان خواهد آورد. این تشک ها همچنین یک مزیت اضافی در اختیار شما قرار میدهد و آن کمتر حس کردن تغییرات حالت خواب شریک زندگیتان است که ممکن است در مواقع استفاده از تشک های ساده باعث بیدار شدن های متعدد شما شده و در نهایت خواب کم کیفیتی را تجربه کنید.

مسئله ای که در رابطه با تشک های مموری فوم حتما باید در نظر گرفته شود عدم استفاده از آن برای نوزادان است.

دکتر گرومر در این رابطه میگوید: توصیه اکید میشود از مموری فوم و تشک های بسیار نرم برای نوزادان استفاده نشود. دلیل این توصیه مرگ ناگهانی یا سندرم مرگ نوزاد است که به اختصار SIDS نامیده میشود.

ممکن است با ایراداتی مانند بوی بد، از بین رفتن حالت بازگشت به شکل اولیه پس از مدتی استفاده و عرق کردن هنگام خواب بر روی مموری فوم در تحقیقات خود روبرو شوید. اما همانطور که مطرح شد بیش از ۳ نسل از این تکنولوژی روانه بازار شده که رفته رفته تمام این ایرادات رفع شده است. بوی بد با اضافه شدن آروماتراپی، عرق کردن با استفاده از پارچه های مخصوص و تعبیه کردن محل تهویه هوا و از بین رفتن شکل اولیه با بهبود مواد اولیه از بین رفته و شما با خرید تشک های مموری فوم با کیفیت از تولید کننده های مطرح و شناخته شده هیچکدام از این مشکلات را تجربه نخواهید کرد.

در نهایت بایستی گفت تشک و میزان سختی یا نرمی آن هم مانند بسیاری از انتخاب های ما سلیقه ای است و افراد ترجیهات متفاوتی در این زمینه دارند. همچنین تجربه خواب با کیفیت به عوامل بیشماری مانند تغذیه، سبک زندگی و . . . بستگی دارد که یکی از این عوامل استفاده از تجهیزات خواب با کیفیت و مناسب است.

اگر سوالی داشتید که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است میتوانید در بخش نظرات مطرح کنید تا به آنها پاسخ دهیم.

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه